Učení hadího bratrstva ve starém Egyptě


Pyramidy sloužily mnoha účelům. Jedním z nich bylo provádění iniciačních a obřadních rituálů, a to jak pro lidi, tak pro Bohy. Mnoho hieroglyfů zobrazuje bohy, kteří ladí své čakry určitým tyčovitým nástrojem. Tato energetická centra dal lidstvu Satan, jsou známá jako dech života, který nám vdechl Bůh [Otec Satan]. Existuje sedm hlavních čaker a mnoho menších. Hák a cep byly ladicí nástroje pro hlavní čakry podél páteře. Nástěnná malba na stěně v Abú Simbelu zobrazuje Hóra, jak drží hůl na zadní straně Osirisovy hlavy v místě, které je primárním vchodem do osmé čakry [nad temenem hlavy]. Hákem se pohybuje nahoru a dolů tyčí, aby se čakra naladila. Osiris stojí s erekcí. Sexuální energie je prvořadou složkou obřadu vzkříšení a nesmrtelnosti. Kundaliní je sexuální; životní síla. Sexuální energie je životní síly, protože má moc stvořit život prostřednictvím jiné lidské bytosti. Sexuální energie proudí nahoru a dolů po páteři během procesu ladění. Egyptský ankh symbolizuje věčný život a věčný život je spojen s dechem. Ankh je také spojen se sexuální energií.


Jedním z klíčových učení bylo překonání strachu. Teprve když člověk překoná všechny osobní strachy, tak může dosáhnout vyšších úrovní. Strach je hlavní emocí, která člověku brání v duchovním pokroku. Strach musíme nejprve překonat zde na Zemi. Aby tohoto cíle dosáhli, tak stavěli Egypťané zvláštní chrámy podél Nilu. Je jich dvanáct a spolu s velkou pyramidou dohromady 13. 1+3=4. Všechny verše v křesťanské bibli, které se týkají Satana a jeho démonů, které mají určité matematické aplikace, vychází jako číslo 13. Čtyřka je Satanovo původní číslo.

Chrám v Kom Ombo představuje druhou čakru a je zasvěcený polaritě/dualitě; základu sexuality a dva bohové jsou s ním spojováni - Sobek, krokodýlí bůh, a Horus. Staří Egypťané v těchto chrámech vytvářeli zážitky, které zasvěcence posouvaly za hranice jejich strachů, aby se stali silnými a kompetentními v prožívání neznámého. Byla tam vodní díra plná krokodýlů. Zasvěcenec, který se nadechl pouze jedenkrát, se ponořil pod vodu, aniž by věděl, co může očekávat, a zkouškou bylo vynořit se z vody na jiném místě, než kde do ní vstoupil. Zasvěcenci nevěděli, že krokodýli jsou zcela nakrmeni. Museli zůstat klidní a ovládat se, aby se ve vodě orientovali.¹


Sarkofág v královské komnatě sloužil adeptům jako jedna z jejich závěrečných zkoušek. Pyramidy byly postaveny přesně podél silných zemských energetických linií známých jako "ley lines" a používali je Bohové při jejich rituální činnosti. Pod velkou pyramidou se nacházejí Síně Amenti, lůna Země. Adept ležel v sarkofágu ve správné poloze, aby silný paprsek zasáhl jeho čakru třetího oka. Adept pak zahájil specifický typ meditace a zážitek byl tak blažený, že se někteří už nikdy nevrátili. Součástí zasvěcení bylo podmiňování studenta, aby si pamatoval, že se má po podobných zážitcích vrátit do svého těla. Závěrečné zasvěcení se také konalo v královské komnatě. Tento 4-5 minutový obřad se odehrával uprostřed místnosti. Byl nakreslen Ankh na třetí oko zasvěcence.²


Satan stvořil Bratrstvo hada, aby lidé byli schopni postoupit na vyšší úroveň duchovnosti.3 Učiteli byli bohové. Většina z nich jsou nyní ti, které známe jako démony. Někteří z bohů, jako např. Thoth a Isis, unikli nálepce démonů. Isis je ve skutečnosti Astaroth, ale málokdo to ví. Pomáhali lidstvu a učili ho.


Zdroje:

¹ The Gods of Eden, William Bramley 1990 stránky 53-54

² The Ancient Secret of the Flower of Life
Drunvalo Melchizedek Svazek 2, strany 262-268
[Tato kniha je popravdě cesty pravé ruky a zavání hnutím New Age, ale obsahuje mnoho užitečných informací o starém Egyptě].

Podpůrné zdroje:

The Illustrated Egyptian Book of the Dead : nový překlad s komentářem Ramsese Seleema, 2001


Zpět na stránku s kázáními

 

© Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;
Library of Congress Number: 12-16457